Maosh loyihasi kredit tashkilotlari tomonidan yuridik shaxslarga taqdim etiladigan xizmatdir. Uning doirasida pul (maosh) xodimlarning plastik kartalariga o'tkaziladi.
Tashkilotlar uchun maosh loyihasining afzalliklari quyidagilardan iborat: buxgalteriya funktsiyalarini qisqartirish, xodimlarga ish haqini berishni soddalashtirish va to'lov kunida yo'qolgan vaqtni qisqartirish. Xodimlar uchun maosh loyihasi to‘lovlarning maxfiyligini, qulay vaqtda naqd pul olish, savdo va xizmat ko‘rsatish korxonalarida POS-terminallar hamda Octo-Mobile, Payme, Click kabi to‘lov ilovalari orqali to‘lovlarni amalga oshirish imkonini beradi.
Octobank yangiliklar
Ramazon hayit bayrami muborak bo'lsin!
Octobank — "mahalla bankirlari" bilan o‘tkazilgan bir kun
Mahallalarda aholining tadbirkorlik bilan shug‘ullanishiga, ish o‘rinlari yaratilishiga va moliyaviy savodxonlikni oshirishga qaratilgan “mahalla bankirlari” tizimi o‘z samarasini bera boshladi